Házbontás a jövőbeli építkezés fontos része! Épületek és családi házak szakszerű lebontását vállaljuk! Hívj:+36 20 372 8891
Árajánlatkérés…
Romos háza van, lakhatatlan nem biztonságos a lakóhelye? Megoldás a házbontás!
Az épületek részleges, kézi lebontása fárasztó és összetett folyamat, sokkal fárasztóbb, mint a gépesített bontás. A házbontás jelentős részét kizárólag kézzel vagy kisgépekkel végezük el.
A kézi és gépi bontási módszereknek vannak előnyei és hátrányai. Felmérés és ütemezés kidolgozása után minden esetben mindkét módszer előnyeit kombinálva végezzük el a házbontást. Például a nyílászárókat (ablak, ajtó) és tetőt kézzel bontjuk, a falakat és az alapokat pedig géppel.
Kiváló szakembereink ismerik a családiház lebontásának minden csinnyát- binját és nagy tapasztalattal rendelkeznek! Biztonságosan és hatékonyan tudjuk megszervezni, kivitelezni a bontási munkát. Az épület méretétől és anyagától függően egy-két hét alatt elvégezzük a házbontást.
Az építőanyag eltávolítása, szortírozása egy épületből több napig is eltarthat, míg a bontás akár egy nap alatt elvégezhető. Ezen anyagok némelyike, ritkán újra hasznosítható.
A házbontás árak (költségeket befolyásoló legfontosabb tényezők)
- bontás munkadíja: 15-25ezer Ft/m2
- konténer bérleti díja: 60-70 ezer Ft/10m3 konténer
- építési törmelék konténerbe rakodása: 4000 Ft/m3
A vállalási árat növelheti:
Az épület lebontásának ára függ az épület típusától (beton, tégla stb.) területétől, az épület korától, a projekt helyétől stb. A bontandó ház területének nagysága az épület kézi bontásának költségeit növelni fogja. Ezen kívül a lakás típusa is befolyásolja a bontási költségeket, pl. a téglaépület lebontásának költségei alacsonyabbak, mint a beton épületeké, egyszóval minél erősebb anyagból van, megépítve a ház annál többe kerül a lebontása. Néha előfordul, hogy a bontási költséget tudjuk csökkenteni a bontásból származó, újra felhasználható anyagokkal.
- A házbontás olcsó lehet, ha sok újra hasznosító anyag van az épületen belül. Ha az újra hasznosító anyag kevés, a sít sok lesz ezért a házbontás ára növekszik.
- Bontási engedélyek szükségesek a bontási folyamatokhoz. Engedélyek tartalmazzák a szükséges feltételek pl.sít elszállítást, amelyek nagyban befolyásolják az épület bontás költségeit.
- A bontási terület előkészítése, az épületbontáshoz szükséges terület biztosítása.
- Bontási kivitelezés helyszíne, az a terület, ahol az bontandó épület található (például Budapesten vagy vidéken)
- A lebontandó ház területe. Ez a tényező, befolyásolja leginkább a házbontás költséget, 60 m² és 150 m² közötti épületek, falusi házak, családi házak.
- Szállítási távolság a ház lebontásából származó sít elszállítása a lerakóhelyre.
- Veszélyes anyagok pl.azbeszt, ami egy rákkeltő anyag, amelyet régi típusú épületekben használtak, és nagyban befolyásolja a bontási árat.
- Milyen állapotban van a bontandó ház? Biztonságos a kézi bontás, vagy csak gépi bontás lehetséges?
- Újra felhasználható (eladható) a lebontott épületből származó építőanyagok?
- A bontási módszerek kiválasztásakor a falak anyaga, házalap, szomszéd házak, fák a meghatározók
- Van-e elegendő idő a ház szétbontásához egy profi csapattal, vagy bontógéppel?
Kézi bontás.
Melyik a jobb? A kézi házbontás lassú sok időt vesz igénybe. A kibontott építőanyagok egy részét újra hasznosíthatjuk, és nem veszélyeztetjük, a szomszédos ingatlant. Az épületek kézi bontásának módszerét gyakran használjuk kis építményeknél és szűk helyeken. Ennek a módszernek az előnyei közzé tartozik az épületbontás alacsony költsége. A ház kézi bontási módszerében a bontási műveletet fentről lefelé végezzük. Ezt a módszert sokszor használjuk olyan épületek bontásánál, amelyek magassága kevesebb, mint 15 méter. A belső szerkezeteket (válaszfalakat) a tető, födém, főfalak lebontása előtt elvégezzük.
Gépi bontás
Bontó géppel a régi családi házat gyorsan le lehet bontani. Igaz, minden építőanyagból építési hulladék lesz. De az ár a gépi bontásnál nem lesz több!
Az épületbontás speciális bontógépekkel könnyen lebontható és a keletkezett törmelék rakodása és szállítása a leggyorsabb, legegyszerűbb és legolcsóbb módszer a házbontásra.
A házbontás több szakaszban.
Meghatározunk a bontási módszert, amely lehetővé teszi a használható építőanyagok megtartását a legnagyobb mértékben.
- A közmű kikötése. Az első dolog az, hogy le kell választani a házat a villany, víz és a gázról. A bontandó épület elektromos hálózatát nem szabad használni, ezért ideiglenes áram és víz kiépítése szükséges.
- Háztartási berendezések, dekoratív és értékes berendezési tárgyak elszállítása, értékesítése.
- Külső kommunikációs kábelek és elemek eltávolítása, telefon- és tápkábelek.
- Hőszigetelés lebontása. Állványról nagyon óvatosan kell lebontani. Üveggyapot szigetelés esetén védőruhát használunk, folyamatosan nedvesítsük a szigetelést és a lebontott üveggyapotdarabokat azonnal zsákokba rakjuk, aztán elszállítjuk az engedélyezett lerakóhelyre.
- Ajtók, ablakok kibontása. Ablak és ajtó lapok leszerelése után a kereteket is kibontjuk, ha szükséges szállításra alkalmas méretre vágjuk.
- A tetőfedő anyag eltávolítása után egy feszítővas segítségével, a léceket bontjuk le majd ezt követően szétszedjük a szarufákat és a gerendákat.
- A födém lebontás. Ez az egyik legveszélyesebb szakasz, ideális esetben daru használata a lejobb módszer. Nagy odafigyeléssel szétszedjük a fa födémet kézi eszközökkel. Ha azonban a födém vasbeton, akkor véső és vágó gépeket is használunk. A fa födémeknél először eltávolítjuk, a felső töltőanyagot, deszkázatot, gerendákat majd a végén pedig a szelemengerendákat (sárgerenda).
- A falak elbontása. A falbontás módszere attól függ, hogy milyen anyagból épültek fel. A téglafalakat egyesével kidöntünk, majd megtisztítjuk, az értékes (címeres) téglákat. A betonszerkezetek eltávolításához vágó és véső gépeket használunk.
- Az alapozás kibontása. Alapszerkezet a lábazati részel együtt általában 80 és 150cm között van. Ez nagyon időigényes feladat, ezért nem csak kalapácsot és bontórudat használunk, hanem bontó gépet is használunk.
- Hulladék sít elszállítás. Az építőanyagok nagy része megsérül, némelyikük még felhasználható. Azonban minden használhatatlan, hulladékká vált anyagot el kell szállítani egy hulladéklerakóba.
Mint látható, a ház lebontása nem könnyű feladat és veszélyes is. Ezért mindent alaposan megtervezünk, és ezt követően végezzük el a házbontást.
Az épületeknek, mint minden másnak, életciklusa van. Az épületbontás magában foglalja az építőelemek szelektív bontását. Az épület lebontása az épület építéséhez felhasznált anyagok alkalmasság véget ér , akkor lebontják. A házbontást általában 3-6 munkással végezzük.
Kőépületek bontása
A házbontás megkezdése
előtt a bontandó épületet gondosan átvizsgáljuk, és ha találunk veszélyes részeket, akkor elővigyázatossági intézkedéseket teszünk, például ideiglenes oszlopokkal kiváltjuk a sérült áthidalásokat.
Table of Contents